Aktivní organizace: Praha 7

Holešovická Lokáda čelí těžkému soupeři - developerům

Nedávno jsem byl u přátel v Holešovicích. Mají byt přímo u hřiště Lokomotivy. Hezký pohled z okna na zelenou trávu, a pokud zrovna není koronavirová karanténa, tak i na malé a velké fotbalisty. Hlavně je tam hodně dětí, asi to místní fotbalový oddíl dělá opravdu dobře.

Bavili jsme se o fotbale, o dětech i o životě, až jsme se  dostali k tématu nově postavených domů v areálu Lokomotivy.

Ty byly postaveny na místě, kde se dříve hrál skvělý volejbal - konrétně zde dříve stával Aksamitův stadión pro 8.000 diváků. V roce 1958 se zde hrálo Mistrovství Evropy, které vyhrála naše reprezentace, v roce 1962 zde vyhrál titul mistra ČSR místní oddíl Lokomotiva Praha. Pro sportovce a fanoušky to bylo místo s velkou historií a kouzlem.

A místní mají nyní strach, že to stejně dopadne i s fotbalem. Že zájmy developerů zvítězí nad sportem a ze sportovního areálu se stanou stavební pozemky. Fotbalový oddíl se přesune jinam a velmi cenné pozemky budou následně zastaveny, tak jako ve zbylé části areálu. Snad se to nestane. Věřím, že současné vedení Prahy 7 neustoupí možnému tlaku a na Lokádě se bude fotbal hrát další dlouhá léta.

Faktem je, že tak těžkého soupeře před sebou asi Lokomotiva neměla. Nezbývá než doufat, že i tentokrát zabojuje a dokáže i v tomhle přetěžkém duelu uspět. Já osobně jim v tom budu pomáhat, jak jen to bude možné.

A i když mám jako člen Trikolory na řadu věcí jiný pohled než současná radnice, v tomto bodě bude mít každé vedení Prahy 7 naši plnou podporu.

 

Kalendář