Aktivní organizace: Praha 7

Jak se formovala sedmička

Jsem celoživotní klausista. Vždy jsem Klause podporoval. Vlastně oba Klause. A vzhldeme k tomu, že už se mi nechtělo jen planě debatovat v hospodě či na facebooku a mnozí přátelé mě opakovaně vyzývali, ať do politiky vstoupím, tak jsem měl v okamžiku založení Trikolóry jasno. Tohle je strana pro mě. Celý život jsem byl zvyklý říkat věci na rovinu a nebát se kontroverzních názorů – a to přesně pro mě Trikolóra symbolizovala. 

Proto jsem velmi záhy podal přihlášku a stal se členem tohoto hnutí. Velmi záhy jsem měl možnost se osobně seznámit s Václavem Kubatou, jenž měl na starosti celou Prahu, a tohle osobní setkání mě jen ujistilo v mém přesvědčení, že jdu správným směrem. A s ohledem na to, že celý svůj dospělý život trávím na sedmičce (nejdřív v bytě na Letné, nyní v domě v Troji), a Vašek pro tuhle jedinečnou část Prahy ještě neměl svého člověka, tak slovo dalo slovo a najednou jsem se stal koordinátorem Trikolóry pro tuto městskou část.

Logicky jsem proto procházel seznam podporovatelů z naší rozmanité městské části (Letná – Holešovice – Troja, to je skutečně zvláštní mix) narazil na jméno bývalého starosty pro Prahu 7 Radka Mikšíka. Hned po prvním kafi bylo jasné, že jsme naprosto na stejné vlně a že si názorově i lidsky sedíme. V Radkovi (a následně i v jeho synovi Robertovi) jsem tak získal zkušeného komunálního politika, ale hlavně skvělého parťáka, o nějž se můžu kdykoliv opřít. Oslovili jsme další členy a jako jedni z prvních v Praze založili na podzim 2019 místní organizaci.

Sešli se v ní opravdu skvělí lidé, kterým není lhostejný jak osud Prahy 7, Prahy i celého našeho státu. Postoje Trikolóry k celorepublikové problematice už jistě znáte, a tudíž se spíše zaměřím na základní programové pilíře pro sedmičku.

  1. Chceme řešit skutečné problémy Prahy 7, nikoliv ty neexistující
  2. Chceme Prahu 7 co nejvíce zprůjezdnit – tedy ne pruhy zužovat a silnice uzavírat, ale naopak je co nejvíce zprůjezdnit. Nejvíc emisí a hluku vyprodukuje zácpa. Každé stojící auto je horší než to jedoucí
  3. Chceme vytvořit nová místa pro parkování, ne pokutovat a odtahovat auta lidí, kteří na sedmičce žijí, ale už prostě nemají, kam svůj vůz postavit
  4. Chceme řídit sedmičku bez politikaření a klientelismu – případ ZŠ Plamínková je jen vrcholem masivního ledovce „rodinného businessu“, jež se díky vedení radnice na Praze 7 už několik let rozmáhá
  5. Chceme Prahu 7 rozvíjet a učinit z ní výkladní skříň Prahy – jsme naprosto přesvědčeni, že Praha 7 je v rámci hlavního města unikátní oblastí, jež je přímo stvořená k rekreaci a pořádání společenských akcí. Máme tu ZOO, botanickou zahradu, Stromovku, Trojský zámek a mnoho dalších jedinečných míst. Naší povinností je naplno využít jejich potenciálu a udělat ze sedmičky místo, na které bude celá Praha pyšná.

Postupně se budeme věnovat detailnímu rozboru nejen těchto pilířů, ale i dalších bodů našeho programu. Osobně jsem přesvědčen, že lidé na sedmičce už mají dost ekodiktátu současného vedení, který život v naší čtvrti jen svazuje a obtěžuje. My chceme jediné – aby se u nás na sedmičce prostě žilo krásně. Bez svazování a omezování na každém rohu. Tuhle politiku chceme a budeme prosazovat. A věřím, že nás bude na naší nádherné sedmičce každým dnem víc.

Kalendář