Aktivní organizace: Praha

Oslavili jsme důstojně státní svátek 17. listopadu

Položili jsme kytku, zapálili svíčku a vzpomenuli na dobu, v které někteří z nás přímo zažili zásah na Národní třídě a v Mikulandské ulici. Je to už dlouho, ale vzpomínky jsou stále živé. Stejně tak jsme si připomenuli nadšené období po 17. listopadu, které přineslo naději a radost, spoustu nového a velká očekávání. Když se podíváme dnes na naše město a zemi, tak se toho spoustu událo, město zkrásnělo, mnoho se vybudovalo a hodně lidí zde našlo svůj nový domov.

Doba ale také přinesla hodně zmatku, hodně pletichářství, klientelismu a zklamání. Současná doba ukazuje, že když je město řízeno aktivisty, kteří nemají s tak velkým celkem pražádnou životní zkušenost, tak to vede jen k honění laciných bodů na mezinárodním poli, nesmyslným dopravním řešením, opulentnímu nakládání s městským majetkem a veřejnými službami. Místo toho mají budovat a dokončit hlavní dopravní tepny, mají se zaměřit na zlepšení situace ve službách pro seniory, hledat pro ně nové kapacity a umožnit další rozvoj města především výstavbou nových bytových kapacit a patřičné infrastruktury. V dnešní covidové době hledat mají hledat způsob, jak aktivně podpořit živnostníky a podnikatele. Prostě dělat dobře svoji práci.

Máme co oslavovat, ale hlavně máme na čem dál pracovat. Pro nás v Trikolóře je závazkem hledání a oslovování našich voličů a příznivců, vysvětlování a přesvědčování, že má smysl nás podpořit. Když nás podpoří a budeme mít šanci věci měnit, tak pak slibujeme, že odstraníme všechny nesmysly, co anti-pražská koalice zavedla a budeme se věnovat klíčovým řešením pro všechny občany v Praze.

Státní svátek 17. listopad je pro nás oslavou i závazkem.

Kalendář