Aktivní organizace: Praha

Provaz pirátských lží

Určitě nejsem sám, koho pobavila neskutečná várka vtipů na českém internetu na adresu piráta Bartoše, který napsal: „S Krpálkem jsem zápasil v žácích!“ a který záhy svůj příspěvek smazal. Český humor mám rád právě z toho důvodu, že bezchybně uhodí kladívko na hřebíček chcete-li okamžitě odhalí „že král je nahý“.

Provaz pirátských lží je ale mnohem pevnější, než by se na první pohled mohlo zdát. Ten stejný Ivan Bartoš v roce 2009 napsal, že by se nebránil „muslimské Evropě“ a za pár let řekl, že se jeho postoje od té doby hodně změnily. Další pirát si zase není jistý tím, zda v budoucnu nezmění názor na progresivní zdanění nemovitostí a dodává „Netuším, jak budu přemýšlet za několik let.“ (Novinky 5/7/2021). A jiná pirátka zase před pár lety napíše, že souhlasí s kvótami a na migranty se těší, aby pak prohlásila „Jednalo se o sedm let starý příspěvek, který nějakým způsobem reagoval na vyjednávání, která probíhala v tehdejším politickém složení a atmosféře.“ (Parlamentnilisty 8/10/2020) atd. apod.

Ve wikipedii si o lži přečte, že jejím cílem je vždy „...oklamat druhé za účelem získání nějaké výhody.“ A přesně o to pirátům jde. Dnes u nás v Čechách, stejně tak jako před pár stovkami let na mořích.

@VaclavKubata

Kalendář