Aktivní organizace: Praha 8

Z krize se PRODOTUJEME, ne proinvestujeme!

My sice zdražíme, ale půjčíme vám na to! Ceny energií po celém evropském kontinentu stoupají prakticky každý den. Podepisují se na provozuschopnosti řady podniků, domácnosti už řeší, jak vůbec vyjít dál. Nouze klepe na okna!Ceny energií po celém evropském kontinentu stoupají nahoru prakticky každý den. Již dnes se začínají podepisovat na provozuschopnosti řady podniků, zítra bude na pořadu dne, jak do další výplaty vyžijí obyčejné domácnosti. Přitom paradoxem je, že do energetické krize nás vmanipulovali ti samí politici, které jsme si před čtyřmi lety zvolili, a kteří se opět ucházejí o náš hlas. Vysvětlují nám horem dolem, jak prospěšné je odvrátit se od tradičních energetických zdrojů, úmyslně tyto zdroje energie likvidují ve prospěch rostoucího podílu „zelených“ energií, ale nikdy nám neřekli, jakou cenu za to zaplatíme. Vyúčtování, zdá se, dostaneme už tuto topnou sezónu. A někteří dokonce používají fráze “jinak to nejde, dlouho se už nezdražovalo”!

Evropská komise v této souvislosti dokonce otevřeně uvádí, že v důsledku „zelené dohody“ by mohla padnout do energetické chudoby až třetina obyvatel EU. To znamená, že u nás důsledky zeleného teroru dopadnou na neuvěřitelných 3,5 milionu lidí. 

Řešení? Akční EU už jedná o pomoci formou dotací rodinám na hranici nouze. Jak chtějí společně definovat rodinu v nouzi “čort znajeť”! Ale je děsivé, že místo aby nedopustili takové zdražení, tak řeší jak odrbat ty bohatší a přerozdělením přes dotace“zachraňují ty chudší”. Jestli tohle není socialismus s evropskou tváří, tak už jsme nejspíš v ráji. A nebo v pytli?!

Zdražovat se přitom má nejen elektrická energie, ale i plyn, benzín či topná paliva jako uhlí. A já se ptám, víte o tom, že se připravuje tahle řízená strategie uvrhnutí nás všech, a zvlášť střední třídy, do chudoby? A proč? Vždyť zničením automobilového průmyslu se spalovacím motorem a přechodem na obnovitelné zdroje se sníží globální emise CO2 pouze v řádu jednotek procent. Což je Čína schopna při svém současném tempu budování uhelných elektráren a průmyslových komplexů zase „dorovnat“ v řádu několika měsíců až let. Ale cena, kterou za tuto politiku zaplatíme, je skutečně drastická. A co zaplatí Čína? Nic - vybuduje za naší oběť další pracovní místa a blahobyt pro vlastní lidi.

 Nás, kteří jsme vyrostli v totalitním socialistickém Československu a jejím RVHP (pro mladší tj. Rada vzájemné hospodářské pomoci), proto nepřekvapí, že už se chystají projekty, jak těm vyvolenějším, těm s většími privilegii a přáteli na správných postech, celou situaci ulehčit. Vedle systému dotací (rozuměj vezmou nám naše peníze a přerozdělí je „šikovnějším“), které mají pomoci vybraným firmám a domácnostem zvládnout platit účet za elektřinu, se připravují projekty, jak těm „rovnějším“ usnadnit celou situaci. Soukromé tryskáče pro úředníky Evropské komise jsou již běžnou praxí a projekty létajících aut se soukromými „přistávacími parkovišti“ nejsou scifi, ale reálný plán pro konec roku 2024. No a ten „zbytek obyvatelstva“ bude jezdit v narvaných autobusech nebo se ploužit ve sdílených elektroautech 30 km/h a směle, odhodlaně, s úsměvem na rtech a bojovou písní bude uvědoměle „šetřit uhlíkovou stopu“.

 Zkrátka dopad tak zvaného „Zeleného údělu“ na životy každého z nás bude mnohem dramatičtější, než si dnes vůbec dokážeme představit. Zmizí levné letenky, zmizí auta na spalovací motor, omezí se obecně naše mobilita a zanikne životní styl, na který jsme si za poslední desítky let přivykli a který jsme si vybojovali. Všechno, včetně našich peněženek, je v ohrožení.

 Cesta, jak odvrátit černý scénář naší velmi blízké energetické budoucnosti, je poměrně jednoduchá. Nedovolit, aby tahle šílenost dopadla na české občany.

Má to řešení? Samozřejmě, prostě jen zvolte ty, kteří nebudou tupě kývat na vše, co z EU přistane. Nebuďte stejní, jako v minulosti ti, kteří slepě kývali na plány RVHP a díky kterým málem zanikly firmy jako Zetor nebo JAWA! Náhoda nebo osud? Nejspíš globální plán? 

Volte prostě jak vám velí zdravý rozum. Věřte odvážným a ne kývačům, volte Čechy a ne “Evropany”!

Kalendář